Hledání biologických rodičů III.

Dne  5.9.2015 se opět uskutečnilo setkání s pěstouny nad tématem hledání kořenů a biologických rodičů. Tentokrát jsme se více zaměřili na téma rodičů ve výkonu trestu odnětí svobody. imgres-1

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hledání biologických rodičů III.

Hledání biologických rodičů II.

Dne 20.6.2015 jsme na základě spolupráce s OSPOD Praha-východ vedli semniář k tématu Hledání biologických rodičů pro rodiče, kteří mají děti v pěstounské péči. Setkání se uskutečnilo v Krkonoších a měli jsme tentokrát celodenní prostor. Ukázalo se, že je to velmi nosné téma a pěstouni mají velmi různé zkušenosti i postoje k biologickým rodičům. Naším cílem bylo vytvořit bezpečné prostředí pro jejich sdílení.imgres

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hledání biologických rodičů II.

Workshop Hledání biologických rodičů

Dne 7. 12. jsme v budově DÚM zorganizovali workshop k tématu Hledání biologických rodičů. Setkali jsme s pracovníky OSPOD a rodiči, kteří mají děti v pěstounské péči. Čekala nás zajímavá diskuse a nové pohledy na otázky spojené se sdíleným rodičovstvím a kontaktem s biologickými rodiči. Seminář se uskutečnil díky podpoře Nadačního fondu Albert v rámci projektu Zůstat spolu.

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Workshop Hledání biologických rodičů

Plavba Vltavou

Plavba Vltavou s chlapci z Diagnostického ústavu pro mládež

Z lodního deníku:

AHOJ29. září jsme vyrazili na loď. Šli jsme na náplavku, kam pro nás připlul pan učitel. Přivázali jsme loď a začali nakládat věci a pak jsme se nalodili i my. Prohlédli jsme si kajuty a dostali bezpečnostní instrukce o chování na palubě. Vypluli jsme a já jsem si jako první vyzkoušel, jak se loď řídí. Byl to skvělý pocit, nikdy před tím, jsem podobnou možnost neměl.  Celý příspěvek

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plavba Vltavou

Sběr ukončen, díky všem kdo přispěli.

Díky všem kteří se zapojili a přispěli do sbírky.

Sešlo se 21 párů lezeček a dostali jsme navíc i jistítko a pytlík na magnesium. A od http://www.forclimbers.cz/ jeden nový sedák a dvě karabiny.

Ve středu 8. 6. Dopoledne půjdeme s partou kluků z Diagnostického ústavu opět lézt na Smíchoff. Těšíme se, že použijem nový materiál.

Třeba se tam potkáme a pokud ne, uděláme pár fotek, které zde pověsíme.lezky

Rubriky: Informace | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sběr ukončen, díky všem kdo přispěli.

Sběr starých lezeček

V Praze v lezeckém centru Smíchoff provádíme sběr starých lezek v libovolném stavu, velikosti nad 35. Lezky budou používat kluci z Diagnostického ústavu pro mládež, kteří se v rámci výchovně-zážitkových programů s nadšením vrhají do lezení. Na nákup vlastního vybavení mají jen velmi omezené prostředky a věci si tak většinou půjčují. Info na: Lezec lezky

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sběr starých lezeček

Jarmark neziskových organizací

Chystáme ve spolupráci s DÚM výrobky na Jarmark neziskových organizací na Praze 2, který se bude konat 29. 5. 2014 na Náměstí Míru. Zveme Vás k návštěvě našeho stánku, kde budete moci pořídit keramiku, tašky, hrnečky a další krásné věci, které kluci usilovně vyrábí.

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jarmark neziskových organizací

Oslava 110. výročí DÚM v Lublaňské ulici

 

V roce 1842 byla Jednotou založena první instituce pro narušenou mládež u nás – Vychovatelna u Dobrého pastýře, která sídlila v ulici U řetězové lávky na Menším městě Pražském. O rok později byla přemístěna do domu na rohu ulic Kateřinské a Ječné. Poslední stěhování proběhlo v roce 1904 do dnešního sídla Diagnostického ústavu v Lublaňské ulici na Praze 2. V letošním roce tedy uplyne 110. let od doby, kdy na Lublaňskou vkročili první kluci, a to bychom rádi oslavili s přáteli, příznivci a bývalými kolegy. 

pozvanka-110-let-dius-2014-sml

Rubriky: Akce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oslava 110. výročí DÚM v Lublaňské ulici

Zůstat spolu

 Projekt je zaměřen na podporu náhradních rodin a dětí, které vykazují poruchy chování jako jsou krádeže, absence ve škole, nedodržování dohod.  Cílem je pomoci náhradním rodinám vypořádat se s touto nelehkou situací. Nabízíme individuální poradenskou, psychologickou a etopedickou pomoc rodinám v tísni. Součástí projektu je i výjezdová akce pro děti, které budou mít v rámci outdoorového programu možnost zažít něco nového a nastartovat případnou změnu. Během třídenního výletu na lodi, dojde k posílení vazeb mezi dětmi i terapeuty a podle reakcí, které máme minulé akce, je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak rychle oslovit dospívající.  Workshopy jsou zaměřeny na nejpalčivější témata, se kterými se rodiny, které mají děti v náhradní rodinné péči potýkají. Formou společného sdílení a hledání řešení, chceme přispět k sanaci rodiny. 

Projekt byl podpořen Nadačním fondem Albert v grantovém řízení pro rok 2014.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rubriky: Informace | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zůstat spolu

Vše nejlepší do nového roku 2014

PF 2014

PF 2014

Rubriky: Informace | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vše nejlepší do nového roku 2014